Partner serwisu

Spadek zatrudnienia w chemii

Kategoria: Chemia

W okresie dziewięciu miesięcy 2013 roku w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych przeciętna liczba osób zatrudnionych nieznacznie spadła (o 1,4%), natomiast w produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych wystąpił niewielki wzrost o 0,9%.

Spadek zatrudnienia w chemii

Łącznie w trzech działach przemysłu chemicznego (wg klasyfikacji PKD 2007: 20. produkcja chemikaliów i wyrobów chemicznych, 21. produkcja podstawowych substancji farmaceutycznych oraz leków i pozostałych wyrobów farmaceutycznych, 22. produkcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych) wystąpił spadek zatrudnienia (w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, który wyniósł ok. 0,4%.

Wg stanu na koniec września 2013 roku poziom zatrudnienia wynosił:

– w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych 70 tys. osób,

– w produkcji wyrobów farmaceutycznych 21 tys. osób,

– w produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych 162 tys. osób.

Na rysunku 1. przedstawiono zatrudnienie osób w produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych, z kolei na rysunku 2. przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach przemysłu chemicznego.

We wrześniu 2013 roku w stosunku do września 2012 roku, spośród trzech działów przemysłu chemicznego, najwyższy wzrost poziomu przeciętnych wynagrodzeń miesięcznych wystąpił w przedsiębiorstwach produkcji chemikaliów i wyrobów chemicznych (o 4,6%) i produkcji wyrobów z gumy oraz tworzyw sztucznych (o 4,1%). W produkcji wyrobów farmaceutycznych wynagrodzenia obniżyły się o 2,2%).

 

Źródło fot.: GUS

Więcej przeczytacie Państwo w numerze 1/2014 magazynu „Chemia Przemysłowa”

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ