Partner serwisu
22 stycznia 2014

Chemia ruszyła

Kategoria: XX Sympozjum Naukowo-Techniczne Chemia

– Podczas tegorocznego sympozjum chcielibyśmy rozmawiać m.in. na temat problemów branży rafineryjnej, zwrócić uwagę również na innowacje i współpracę z nauką – powiedział Piotr Chełmiński, członek zarządu ds. petrochemii PKN ORLEN, podczas otwarcia XX sympozjum Chemia 2014 w Płocku.

Chemia ruszyła

W programie jubileuszowego spotkania są m.in. debaty poświęcone sektorowi chemicznemu i petrochemicznemu, nowym technologiom i produktom czy energetyce w przemyśle chemicznym. Sympozjum to również okazja do integracji branży, co podkreślił w czasie uroczystego otwarcia Jerzy Majchrzak – dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki: – Dziś trwają negocjacje między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, koncentrujące się na przemyśle motoryzacyjnym, farmacji i chemii. Stąd też nasz przemysł musi wypracować wspólne, mocne stanowisko.

W dwudniowym sympozjum, którego Honorowym Gospodarzem jest tradycyjnie PKN Orlen, uczestniczy prawie 340 osób – przedstawicieli przemysłu chemicznego, energetyki, instytucji czy uczelni.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ