Partner serwisu
20 lutego 2019

Znamy Gospodarza Honorowego konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Kategoria: XVIII Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Gospodarzem Honorowym XVIII Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, która odbędzie się 23-25 września br. w Toruniu jest ANWIL S.A.

Znamy Gospodarza Honorowego konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

ANWIL to włocławska spółka Grupy ORLEN należąca od ponad pół wieku – firma powstała w 1966 r. – do grona najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw krajowego sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Znajduje się w czołówce europejskich producentów nawozów mineralnych i suspensyjnego polichlorki winylu, którego jest jedynym wytwórcą w Polsce. Swoje produkty eksportuje do niemal 40 państw na świecie.

Swoją silną pozycję na gospodarczej mapie Polski i Europy ANWIL nieustannie umacnia, biorąc pełną odpowiedzialność za wpływ, jaki wywiera na otoczenie. Spółka uczestniczy m.in. w programie Responsible Care, skupiającym największe firmy chemiczne wokół inicjatyw proekologicznych, a także w programie Product Stewardship, którego wytyczne zobowiązują przedsiębiorstwa do przetwarzania, transportowania, magazynowania, rozprowadzania i stosowania wytwarzanych produktów w sposób bezpieczny dla człowieka oraz środowiska naturalnego.

Chemiczna spółka dokłada wszelkich starań, aby zasłużyć na miano firmy odpowiedzialnej społecznie, czego wyrazem było m.in. powołanie w 2014 roku Fundacji ANWIL dla Włocławka. O skali i zasięgu podejmowanych działań w tym obszarze najlepiej świadczy fakt, że dobre praktyki realizowane przez przedsiębiorstwo są dostrzegane i doceniane przez niezależnych ekspertów.

W 2018 roku ANWIL otrzymał m.in. Biały Listek CSR Polityki oraz złoty medal Rynku Inwestycji w uznaniu za konsekwentne wdrażanie rozwiązań na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa pracy. Inicjatywy, które przedsiębiorstwo zrealizowało w 2017 roku na rzecz pracowników, społeczności lokalnej, ochrony środowiska oraz budowania relacji z interesariuszami doceniło także Forum Odpowiedzialnego Biznesu, dzięki czemu aż 13 dobrych praktyk włocławskiej spółki zostało opisanych w szesnastym wydaniu „Raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Ciągłe podnoszenie efektywności prowadzonych działań, zrównoważony rozwój oraz troska o przyszłość kolejnych pokoleń to określenia najlepiej oddajające charakter polskiego, chemicznego giganta.

XVIII Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych odbędzie się 23-25 września br. w Toruniu. Organizatorem spotkania jest firma BMP, m.in. wydawca magazynu Chemia Przemysłowa i portalu www.kierunekCHEMIA.pl

fot. ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ