Partner serwisu
19 lutego 2019

Ekologiczne słomki i sztućce z pestek awokado

Kategoria: Ochrona środowiska

To kolejna alternatywa dla plastikowych jednorazówek. Meksykańska firma Biofase produkuje biodegradowalne słomki i sztućce z pestek awokado - podaje portal nowymarketing.pl

Ekologiczne słomki i sztućce z pestek awokado

Były już słomki z makaronu, a teraz czas na słomki z pestek awokado. Meksykańska firma Biofase nie tylko ma w swojej ofercie ekologiczne rurki do napojów, ale także sztućce.

Skąd taki pomysł? Okazuje się, że naturalny biopolimer występujący w pestce awokado jest świetnym materiałem imitującym plastik, z tą różnicą, że biodegradowalne słomki i sztućce rozkładają się zaledwie 240 dni, zaś te plastikowe – nawet kilkaset lat.

Firma Biofase wykorzystuje potencjał pestek, które najczęściej są po prostu wyrzucane i trafiają na wysypiska śmieci. Zaś z nich miesięcznie produkuje około 130 ton ekologicznych sztućców i słomek.

źródło: nowymarketing.pl
Kasia
2020-03-06
Niestety słomki z pestek awokado to w 40% plastik, a w 60% bioplastik czyli PLA, które niewiele się od niego różni. To niestety pic na wodę. Dlatego lepszą alternatywą są np słomki papierowe, dużo można poczytać tu https://papierowe.slomki.biz
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ