Partner serwisu
11 lutego 2019

Škoda rozwija infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

Škoda poinformowała, że w 2018 r. wydała 3,4 mln euro w rozwój infrastruktury ładowania w swojej siedzibie zlokalizowanej w Mladá Boleslav. Na tę sumę złożyło się 1,65 mln euro zainwestowanych w modernizację i rozwój sieci energetycznej oraz kolejne 1,75 mln, które przeznaczono na uruchomienie ponad 300 punktów ładowania.

Škoda rozwija infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych

Ładowarki służą testom pod kątem optymalizacji zarówno samych stacji, jak i czasów ładowania EV. Zainstalowana infrastruktura została przeznaczona do potrzeb wewnętrznych Škody, jednak w ciągu kilku najbliższych lat spółka planuje również budowę stacji publicznych. Dzięki współpracy z władzami lokalnymi, Mladá Boleslav zostanie przekształcona w inteligentne miasto.

W 2019 r. na rynku zadebiutują pierwsze modele Škody wyposażone w napęd elektryczny. Do sprzedaży trafi Superb w odmianie plug-in hybrid oraz całkowicie elektryczna wersja miejskiego Citigo. Z kolei w 2020 r. Škoda wprowadzi na rynek wersję produkcyjną zeroemisyjnego modelu Vision E. Pojazd zostanie oparty na platformie MEB, przeznaczonej do EV w obrębie Grupy Volkswagena.

W ciągu czterech najbliższych lat Škoda zamierza przeznaczyć 2 mld euro na rozwój pojazdów elektrycznych oraz nowych usług związanych z mobilnością w ramach planu Strategy 2025. Tym samym będzie to największy program inwestycyjny w historii czeskiego producenta.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ