Partner serwisu

LOTOS Petrobaltic w poszukiwaniu ropy

Kategoria: Z życia branży

Statek badawczy „Polar Duke” rozpoczął badania sejsmiczne 3D na obszarze koncesji poszukiwawczo-rozpoznawczej Gaz Południe należącej do spółki LOTOS Petrobaltic S.A.

LOTOS Petrobaltic w poszukiwaniu ropy

Na koncesji tej znajdują się akumulacje gazu ziemnego B21 i B16, potwierdzone otworami poszukiwawczymi. Badania mają na celu dokładne rozpoznanie tych obiektów, w stopniu pozwalającym na zaplanowanie kolejnych otworów i udokumentowanie zasobów.

– To priorytetowy obszar w strategii rozwoju LOTOSU do roku 2015. W ramach programu „Efektywność i Rozwój” głównym obszarem działań spółki LOTOS Petrobaltic będzie Morze Bałtyckie. Chcemy w pełni wykorzystać jego potencjał i zasoby węglowodorów, które znajdują się pod dnem morza w polskiej strefie ekonomicznej – podkreśla Zbigniew Paszkowicz, szef segmentu poszukiwań i wydobycia Grupy Kapitałowej LOTOS, prezes Zarządu LOTOS Petrobalticu.

Po zakończeniu prac na koncesji Gaz Południe statek „Polar Duke” przepłynie na koncesję Gaz Północ, gdzie wykona badania sejsmiczne 3D na gazowych złożach B4 i B6 należących do Baltic Gas – spółki LOTOS Petrobalticu i CalEnergy Resources Poland. Łączna powierzchnia badań sejsmicznych na koncesjach Gaz Południe i Gaz Północ wynosi 490 km kw.

Jeszcze w tym roku na zlecenie LOTOS Petrobaltic zostaną przeprowadzone również badania sejsmiczne obiektów perspektywicznych położonych na obszarze koncesji Łeba i Rozewie, oraz Sambia Wschód i Sambia Zachód. Zakres prac obejmie łącznie 383 km kw. sejsmiki 3D i 400 km kw. sejsmiki 2D.LOTOS Petrobaltic prowadzi jednocześnie intensywne prace związane z zagospodarowaniem bałtyckiego złoża ropy B8. Pierwsza ropa ma popłynąć z centrum produkcyjnego na tym złożu w roku 2015.

 

Źródło: Grupa LOTOS S.A.

Źródło fot: Grupa LOTOS S.A.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ