Partner serwisu
27 listopada 2018

Wzrost popytu na nawozy wieloskładnikowe i fosforowe

Kategoria: Nawozy

W dziewiątym miesiącu tego roku, w skali miesiąca zwiększyło się zapotrzebowanie na nawozy mineralne, w tym przede wszystkim na nawozy wieloskładnikowe i fosforowe, co znalazło odzwierciedlenie w wyższych cenach.

Wzrost popytu na nawozy wieloskładnikowe i fosforowe

Również w stosunku do nawozów wieloskładnikowych i fosforowych odnotowano wzrost popytu, a więc i ich cena widocznie się zwiększyła. 
 
W związku z tym, za nawozy mineralne we wrześniu bieżącego roku płacono więcej o 0,6%. Wzrosty cen odnosiły się do większości nawozów, w szczególności fosforanu amonu, superfosfatu potrójnego i polifoski. W wyniku czego w omawianym czasie  przeciętne ceny nawozów mineralnych były w granicy minimalnie większej niż w roku minionym o 0,3%, gdzie największą zwyżkę odnotowano względem fosforanu amonu oraz superfosfatu potrójnego.
 
Poza tym, w następnych miesiącach według Arkadiusza Zalewskiego z IERiGŻ-PIB, zapotrzebowanie na nawozy mineralne będzie w stopniowo rosnąc, a to z kolei będzie sprzyjać wzrostom cen szczególnie na początku przyszłego roku.
 
Ponadto wyższe ceny mogą wynikać ze stopniowo zwiększających się od kilkunastu miesięcy cen nawozów na rynku globalnym w wyniku wzrastających cen surowców energetycznych, a także większy eksport nawozów szczególnie na Ukrainę.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ