Partner serwisu
09 maja 2018

Kolejny sukces obligacji ORLENu

Kategoria: Aktualności

​W ciągu jednego dnia przekroczona została liczba zapisów na obligacje detaliczne PKN ORLEN o łącznej wartości 200 mln zł. Oznacza to, że inwestorzy mają bardzo duże zaufanie do Koncernu. Intencją Koncernu jest uplasowanie wszystkich papierów dłużnych w ramach programu o łącznej wartości 1 mld zł.

Kolejny sukces obligacji ORLENu

- Ponownie udowodniliśmy, że jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym i warto nam zaufać. Kolejna emisja obligacji została przygotowana na podstawie diagnozy trendów rynkowych, a jej sukces jest dowodem, że bardzo dobrze dopasowaliśmy naszą ofertę do oczekiwań rynku - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.  - Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji na rynkach finansowych, obligacje PKN ORLEN stanowią atrakcyjną alternatywę dla lokowania oszczędności gospodarstw domowych. Dlatego nie wykluczamy emisji kolejnych serii w ramach obecnego programu– dodał Prezes Zarządu PKN ORLEN.

To już trzecia seria w ramach programu emisji papierów dłużnych PKN ORLEN skierowanych do inwestorów indywidualnych, gdzie zainteresowanie znacznie przewyższyło pulę dostępnych obligacji. W przypadku serii C oferowane były obligacje o wartości 200 mln zł, oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, na którą składa się WIBOR 6M  i marża  w wysokości 1,20%.

Intencją Koncernu jest notowanie papierów dłużnych na rynku Catalyst Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obligacje detaliczne otrzymały ocenę agencji Fitch Ratings, która przyznała całemu programowi rating na poziomie A(pol).

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ