Partner serwisu
06 marca 2018

UNIMOT zamierza instalować stacje ładowania samochodów elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

UNIMOT S.A., niezależny importer paliw płynnych, planuje aktywnie uczestniczyć w rozwoju elektromobilności w Polsce.

UNIMOT zamierza instalować stacje ładowania samochodów elektrycznych

Spółka rozważa rozszerzenie oferty produktowej Grupy o stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W tym celu zarząd UNIMOT podpisał wstępne porozumienie z Wanbang Charge Equipment Co. Ltd. (Star Charge) – największym niezależnym operatorem punktów ładowania EV w Chinach.

Rozwój projektu elektromobilności w Polsce jest w dużej mierze uwarunkowany infrastrukturą, czyli dostępem do stacji zasilania pojazdów elektrycznych – twierdzi Maciej Szozda, Prezes UNIMOT S.A. – Mając to na uwadze, jak również realizując plan ekspansji marki AVIA na rynku paliwowo-energetycznym, zwróciliśmy się do znanego dostawcy rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, czyli firmy Star Charge. Na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy naszymi firmami będziemy negocjować warunki współpracy w zakresie dystrybucji urządzeń SC w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej. Nie ukrywam też, że jesteśmy zainteresowani zakupieniem licencji na oprogramowanie do zarządzania siecią SC i aplikacją mobilną dla użytkowników pojazdów elektrycznych – wyjaśnia Prezes Szozda.

W ramach zawartego porozumienia UNIMOT przeanalizuje też możliwość produkowania ładowarek elektrycznych w oparciu o rozwiązania Star Charge, jak również uruchomienie wspólnego centrum badawczo-rozwojowego w celu rozwoju tych technologii.

Firma Star Charge to największy w Chinach dostawca punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Dysponuje siecią ponad 4 tys. punktów ładowania EV, z której korzysta ponad 400 tys. aktywnych użytkowników. Firma jest też właścicielem platformy IT do zarządzania systemem stacji ładujących i obsługi klienta. Ambicją Star Charge jest ekspansja na nowe rynki poprzez sprzedaż urządzeń oraz rozwiązań IT dedykowanych dla pojazdów elektrycznych.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ