Partner serwisu
01 marca 2018

Prezes URE zatwierdził zmiany taryf w związku z wejściem w życie ustawy o elektromobilności

Kategoria: Elektromobilność

27 lutego 2018 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmiany taryf dla czterech z pięciu największych operatorów systemów dystrybucyjnych: Enea Operator Sp. z o.o., PGE Dystrybucja S.A., Energa Operator S.A. oraz Tauron Dystrybucja S.A. Zmiany taryf to konsekwencja wniosków złożonych przez operatorów, w związku z wejściem w życie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Postępowanie w sprawie wniosku złożonego przez innogy Stoen Operator Sp. z o.o. jeszcze się nie zakończyło.

Prezes URE zatwierdził zmiany taryf w związku z wejściem w życie ustawy o elektromobilności

Zmiany zgłoszone przez operatorów i zatwierdzone przez Prezesa URE dotyczą zamieszczonych w taryfie regulacji odnośnie przyłączenia do sieci infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego oraz ogólnodostępnych stacji ładowania.

W znowelizowanych taryfach uwzględnione zostały stawki opłat za przyłączenie infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego oraz ogólnodostępnych stacji ładowania do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV. W przypadku przyłączenia takiej infrastruktury oraz stacji ładowania do sieci o napięciu znamionowym wyższym niż 1 kV i nie wyższym niż 110 kV, opłatę ustala się na podstawie jednej szesnastej rzeczywistych nakładów poniesionych na realizację przyłączenia.

Wejście w życie zmiany tych taryf umożliwi pobieranie opłat za przyłączenie powyższej infrastruktury zgodnie z wymaganiami nowych przepisów.

źródło: ure.gov.pl/
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ