Partner serwisu
22 stycznia 2018

Amerykański startup zamierza produkować elektrycznego SUVa oraz pick-upa

Kategoria: Elektromobilność

Pochodzący z USA startup Rivian ogłosił plany wprowadzenia do sprzedaży siedmioosobowego SUVa, a także pięcioosobowego pick-upa. Oba pojazdy zostaną oparte na tej samej platformie i otrzymają całkowicie elektryczny napęd. Według planów firmy, trafią na rynek w 2020r.

Amerykański startup zamierza produkować elektrycznego SUVa oraz pick-upa

Rivian nie ujawnia danych technicznych swoich samochodów, lecz w odróżnieniu od wielu innych startupów aspirujących do produkcji EV, wydaje się dysponować odpowiednim zapleczem technologiczno-przemysłowym.

Firma posiada już fabrykę, w której będą powstawać jej pojazdy. Rivian zakupił dawny zakład Mitsubishi, zlokalizowany w Normal, w stanie Illinois. W firmę zaangażowane są takie osoby jak np. Tom Gale, który zaprojektował oryginalnego Dodge’a Vipera oraz Antony Sheriff, jeden z założycieli McLaren Automotive (spółki produkującej samochody drogowe McLarena). Funkcję głównego inżyniera pełni Mark Vinnels, również zatrudniony w przeszłości w McLarenie. Odpowiadał on za takie modele brytyjskiego producenta jak MP4-12C czy 720S.

Jako pierwszy zadebiutuje pick-up, niedługo po nim SUV

Rivian deklaruje, że oba pojazdy zapewnią łączność z siecią, systemy pozwalające na całkowicie autonomiczną jazdę po autostradach, zasięg „klasy światowej”, stały napęd na cztery koła, zaś przyspieszenie od 0 do 97 km/h (60 mph) zajmie poniżej 4 sekund. Ponadto, samochody mają dysponować wysokimi możliwościami w zakresie poruszania się w terenie.

Startup Rivian został założony w 2009 r. Oprócz fabryki w Normal, firma posiada biura rozwojowe w San Jose i Irvine w Kalifornii oraz w Plymouth, w stanie Michigan.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ