Partner serwisu
17 stycznia 2018

Gospodarka 4.0 – czas zmiany dla biznesu

Kategoria: XXIV Sympozjum CHEMIA 2018

To tytuł prezentacji, z którą podczas XXIV Sympozjum CHEMIA 2018 wystąpi dr Adam Czyżewski, Główny Ekonomista z Obszaru Strategii i Zarządzania Projektami PKN ORLEN S.A. O czym będzie mówił?

Gospodarka 4.0 – czas zmiany dla biznesu

Na naszych oczach przebiega rewolucja technologiczna. Internet wszechrzeczy, rozszerzona rzeczywistość, druk 3/4D, technologia chmury, robotyzacja, paliwa alternatywne w transporcie – to rozwiązania, które będą miały coraz większy wpływ na przemysł i handel. Jednak wpływ Czwartej Rewolucji Przemysłowej – bo o niej mowa – sięga daleko poza granice tradycyjnego przemysłu i jest pod silnym oddziaływaniem zmian demograficznych oraz społecznych. Co istotne, wszystkie nowe technologie i rozwiązania wzajemnie się przenikają i będą wchodzić w logiczne interakcje, które w dłuższym horyzoncie będą zapewne sterowane już nie przez człowieka, ale przez sztuczną inteligencję.

W PKN ORLEN zdajemy sobie sprawę, jak potężne są obserwowane trendy, które napędzają wspomnianą rewolucję przemysłową. Naszym obowiązkiem jest nie tylko uwzględnianie tej wiedzy w pracach nad strategią i w procesach decyzyjnych, ale także dzielenie się naszymi obserwacjami z szerokim gronem odbiorców. Dlatego powstał raport „Gospodarka 4.0 – czas zmiany dla biznesu”, w którym z wykorzystaniem sprawdzonej metody studium przypadku spróbowaliśmy zdefiniować niezbędne dla osiągnięcia sukcesu w Gospodarce 4.0 działania w trzech kluczowych obszarach: strategia i przewaga konkurencyjna, organizacja i kompetencje, otoczenie regulacyjne. Traktujemy nasz raport jako materiał do dalszych rozważań i debaty. Bazą są liczne odwołania do raportów i badań cenionych ośrodków analitycznych, doradczych oraz nasze własne przemyślenia, które legły u podstaw Strategii Rozwoju Grupy ORLEN, ogłoszonej w grudniu 2016 roku. Czy właściwie odczytujemy przyszłe trendy?

Zapraszamy na prezentację raportu „Gospodarka 4.0 – czas zmiany dla biznesu”.

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ