Partner serwisu
07 grudnia 2017

Enea Serwis i KZŁ Bydgoszcz będą rozwijać sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

Enea Serwis sp. z o.o. oraz Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. podpisały list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy w zakresie wdrażania i dystrybucji stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Enea Serwis i KZŁ Bydgoszcz będą rozwijać sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Spółki podjęły decyzję o nawiązaniu współpracy celem poszerzenia dostępności do punktów zasilania aut elektrycznych jako odpowiedź na prowadzoną przez rząd politykę elektromobilności.

Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. jako projektant i producent stacji ładowania przeszkolą pracowników Enea Serwis w zakresie instalowania i serwisu swoich stacji. Natomiast Spółka Enea Serwis uzyska statut autoryzowanego instalatora i serwisanta stacji KZŁ.

Stacje ładowania produkowane przez KZŁ są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń tego typu w Europie.

Jesteśmy przekonani, że wzajemna współpraca obu Spółek zapewni znaczny wzrost dostępności punktów ładowania, co wpisuje się w krajowy program elektromobilności – stwierdził Sławomir Szczot, Wiceprezes ds. rozwoju w Enei Serwis.

Potwierdza to Jerzy Pietrzyk, Członek Zarządu KZŁ:

Liczymy na to, że wzajemna współpraca obu Spółek zapewni znaczy wzrost dostępności punktów ładowania, co w krótkim czasie przełoży się na zwiększenie liczby aut elektrycznych na polskich drogach.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ