Partner serwisu
22 listopada 2017

Rekordowa sprzedaż samochodów elektrycznych

Kategoria: Elektromobilność

Według raportu przygotowanego przez Bloomberg New Energy Finance, światowa sprzedaż samochodów elektrycznych w III kwartale 2017r. osiągnęła rekordowy poziom – głównie ze względu na wzrost popytu na EV w Chinach.

Rekordowa sprzedaż samochodów elektrycznych

Od początku lipca do końca września klienci nabyli łącznie 287 000 pojazdów w pełni elektrycznych i hybryd typu plug-in. Oznacza to wzrost o 63% względem analogicznego okresu w 2016 r. i o 23% w porównaniu do II kwartału 2017 r.

Według ekspertów BNEF, łączna, roczna sprzedaż pojazdów elektrycznych na świecie po raz pierwszy w historii przekroczy poziom miliona egzemplarzy.

Za ponad połowę globalnego popytu na samochody elektryczne odpowiadają Chiny

Drugim największym rynkiem EV jest Europa z udziałem wynoszącym 24%, a z nią plasuje się Ameryka Północna.

Jak powiedziała Aleksandra O’Donovan, będąca jednym z autorów raportu BNEF, chiński rząd jest bardzo skoncentrowany na zwiększeniu sprzedaży EV. Jednym z powodów jest wysoki poziom lokalnego zanieczyszczenia powietrza w miastach, zaś drugim dążenie Państwa Środka do ekspansji na światowym rynku pojazdów napędzanych prądem.

O’Donovan dodała, że wdrożone przez rząd w Pekinie dotacje powodują, że samochód elektryczny może okazać się nawet o 40% tańszy niż jego spalinowy odpowiednik.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ