Partner serwisu
04 września 2017

Samochód osobowy jak bolid F1

Kategoria: Chemia w sporcie

Obecny sezon F1 jest bardzo udany dla Scuderia Ferrari. Cztery wygrane i osiem wyścigów na drugim lub trzecim miejscu to m.in. efekt współpracy z firmą Shell.

Samochód osobowy jak bolid F1

Średnio 30 sekund na wyścig - tyle zyskali kierowcy zespołu Scuderia Ferrari dzięki olejom silnikowym Shell Helix Ultra i paliwu Shell V-Power. Oleje i paliwo od końca sezonu 2014 przyczyniły się do wzrostu wydajności silników łącznie o 23,3%. Teraz Shell przenosi technologie i rozwiązania z bolidów do samochodów osobowych. Olej silnikowy Shell Helix Ultra i paliwo Shell V-Power są już zaoferowane wszystkim kierowcom.

W Shell stale współpracujemy z konstruktorami i inżynierami z Maranello, nie tylko w trakcie trwania każdego sezonu wyścigowego, ale także po jego zakończeniu. Produktom stworzonym na potrzeby Formuły 1 poświęciliśmy już łącznie 21 tysięcy godzin pracy. Stopień poprawy wydajności silników bolidów Scuderia Ferrari od końca 2014 roku, jest nie tylko świadectwem ciężkiej pracy całego zespołu Shell, ale także praktycznym dowodem na to, jak owocne jest nasze partnerstwo technologiczne z Ferrari w zakresie innowacji - mówi Guy Lovettdyrektor ds. innowacji w zakresie sportów motorowych w Shell.

Wzrost wydajności silników spowodował to, że kierowcy F1 uzyskują lepsze czasy na tej samej ilości paliwa - średnio pół sekundy na okrążenie, czyli około pół minuty w całym wyścigu. W związku ze zmianami regulaminu na sezon 2017 (m.in. kierowcy dłużej jeżdżą na całkowicie otwartej przepustnicy, zwiększono minimalną wagę pojazdów), jeszcze ważniejsza jest wydajność silników. Scuderia Ferrari radzi sobie bardzo dobrze - wygrała cztery wyścigi, a w ośmiu kolejnych stawała na podium.

Lider docenia

Ten sezon jest bardzo dobry dla Scuderia Ferrari. Istotnymi elementami tego sukcesu są paliwa Shell V-Power oraz oleje silnikowe Shell Helix Ultra. Dzięki wsparciu Shell osiągamy coraz lepsze wyniki, a co za tym idzie przewagę na torze wyścigowym - przyznaje Sebastian Vettel, lider klasyfikacji generalnej.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ