Partner serwisu
02 czerwca 2016

Program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM pod patronatem PZPN

Kategoria: Chemia w sporcie

Polski Związek Piłki Nożnej objął patronatem program szkolenia oraz edukacji piłkarskiej dzieci i młodzieży „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”.

Program Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM pod patronatem PZPN

Grupa LOTOS realizuje to przedsięwzięcie już od trzech lat wraz z Akademią Piłkarską LG. Celem programu jest popularyzacja piłki nożnej na Pomorzu i efektywne szkolenie młodych piłkarzy trenujących w ośrodkach na terenie całego regionu. Mają oni w przyszłości zasilić kadry najlepszych klubów piłkarskich.

Program „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM” jest realizowany w obrębie 14 ośrodków zamiejscowych, które w latach 2012-2015 powstały we współpracy z lokalnymi klubami na Pomorzu. Obecnie w ramach wspólnego programu Grupy LOTOS i Akademii Piłkarskiej LG trenuje około 3000 dzieci. Nowatorska formuła i efektywny system fachowych szkoleń realizowanych przez odpowiednio przygotowaną kadrę trenerską wszechstronnie wspiera rozwój sportowy dzieci i młodzieży w regionie pomorskim oraz pomaga odnaleźć prawdziwe talenty piłkarskie. Dzięki dotychczasowym działaniom LOTOSU i Akademii stworzono sprawnie działającą strukturę organizacyjną oraz utworzono fundusz stypendialny, z którego przydzielane są środki najlepszym młodym piłkarzom.

– Patronat ze strony PZPN odbieramy jako dowód uznania dla wysokiej jakości naszych działań edukacyjno-szkoleniowych – mówi Wiesław Labuda, szef Biura Sponsoringu i Promocji w Grupie LOTOS. – Ten projekt jest od lat profesjonalnie prowadzony, przez co przynosi wymierne korzyści młodzieży i społeczeństwu.  Cykl szkoleń i treningów młodych piłkarzy w przyszłości zapewni nowe kadry klubom piłkarskim. Bardzo ważne jest to, że dzieci i młodzież mają szansę na rozwój swoich zainteresowań sportowych pod okiem fachowej kadry trenerskiej. I dla wielu jest to dobry start do prawdziwej kariery piłkarskiej.

Już w najbliższą niedzielę, 5 czerwca od godziny 9:30 do 18:00, na boiskach Hotelu Mistral w Gniewinie odbędzie się podsumowanie kolejnego sezonu działalności programu. Tegoroczny LOTOS Junior Cup to już czwarta edycja turnieju, w którym zmierzą się 12-latkowie reprezentujący wszystkie ośrodki działające w ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Tym razem w rywalizacji wezmą udział piłkarze z roczników 2004 i 2005. Turniej ma więc istotne walory szkoleniowe, a poza tym jest ważnym elementem integracji wszystkich klubów współpracujących z APLG oraz daje możliwość wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej.

 

Źródło i fot.: Grupa LOTOS

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ