Partner serwisu
05 maja 2016

Obniżyć koszty energii w różnych sektorach przemysłu nawet o 30 proc.

Kategoria: Energetyka w chemii

ABB włącza systemy elektryczne w koncepcję Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi, aby zmienić sposób, w jaki przedsiębiorstwa monitorują, optymalizują i zarządzają kosztami energii oraz obciążeniem mocą. Ekip SmartVision podnosi niezawodność i może zwiększyć oszczędność energii nawet o 30 proc.

Obniżyć koszty energii w różnych sektorach przemysłu nawet o 30 proc.

Stały monitoring

Ekip SmartVision łączy w sobie możliwości łączności i detekcji wyłączników ABB Emax 2
z platformą w chmurze, dostarczając przydatne informacje na potrzeby zaawansowanego zarządzania energią, zdalnego nadzoru i diagnostyki. Zużycie energii, koszty i sposób korzystania z energii elektrycznej są stale monitorowane i analizowane, co pozwala łatwiej
i szybciej wdrażać strategie zarządzania nią.

20% + 10%

Zoptymalizowana strategia zarządzania energią elektryczną może zmniejszyć szczytowy pobór i – zależnie od lokalnych taryf – obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 20 proc. Dodatkowe 10 proc. oszczędności można osiągnąć na drodze zwiększania efektywności, co jest możliwe dzięki monitorowaniu zapotrzebowania na energię i analizie porównawczej.

Jak to działa

Platforma Ekip SmartVision komunikuje się z wyłącznikiem Emax 2, korzystając z jego wbudowanej inteligencji i możliwości łączności. Emax 2 łączy się z urządzeniami zainstalowanymi w systemie elektrycznym — takimi jak wyłączniki w matrycowych obudowach, wyłączniki miniaturowe, elementy chroniące przed zwarciami łukowymi i multimetry — które stają się czujnikami zdolnymi do pomiarów i udostępniania danych. Ekip SmartVision zbiera wszystkie dane i dostarcza informacje pozwalające osobom zarządzającym obiektem  na skuteczną analizę i podejmowanie decyzji.

Zaawansowane zarządzanie energią

– ABB to pierwsza firma oferująca oparte na chmurze połączenie z wyłącznikami na obiekcie, co pozwala na zaawansowane zarządzanie energią i monitorowanie jej zużycia. To kolejny krok naprzód w ramach strategii innowacji ABB ku integracji Internetu Rzeczy, Usług i Ludzi z urządzeniami, technologiami oraz procesami wykorzystywanymi przez firmy każdego dnia. Zgodnie z naszą strategią Next Level korzystamy z doskonałej znajomości zagadnień energetycznych, aby pomóc klientom znacząco zwiększyć efektywność ich systemów elektrycznych — powiedział Tarak Mehta, prezydent Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji w ABB.

Bezpośredni nadzór

Platforma Ekip SmartVision umożliwia bezpośredni nadzór nad elementami elektrycznymi nawet w najbardziej złożonych instalacjach elektrycznych. Dzięki automatycznym alertom, natychmiastowemu dostępowi do dokumentacji z wielu urządzeń i funkcjom zdalnej diagnostyki, konserwacja staje się prostsza niż kiedykolwiek. Architektura oparta na chmurze sprawia, że z platformą Ekip SmartVision można pracować z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.

Platforma Ekip SmartVision, idealna do stosowania w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz budynkach komercyjnych, będzie dostępna na rynku w późniejszym okresie 2016 roku.

Źródło: ABB

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ