Partner serwisu
29 lutego 2016

Akademia Piłkarska Chemika

Kategoria: Chemia w sporcie

25 lutego w siedzibie Towarzystwa Sportowego „Chemik” Kędzierzyn-Koźle odbyła się uroczystość podpisania umowy, na mocy której Grupa Azoty ZAK S.A. objęła patronatem Akademię Piłkarską Chemika.

Akademia Piłkarska Chemika

Idea profesjonalizacji szkolenia sportowego w naszym Klubie narodziła się kilka miesięcy temu. Za stronę organizacyjną odpowiadają władze Chemika oraz kierownicy poszczególnych sekcji, natomiast trudnym zadaniem stworzenia programu szkolenia, zajęła się grupa naszych trenerów z Tomaszem Hejdukiem na czele. By wprowadzić w życie koncepcję, która wniesie na wyższy poziom szkolenie młodzieży, powierzone nam przez Gminę Kędzierzyn-Koźle, potrzebne były dodatkowe środki finansowe. Swoje wsparcie zaoferowała Grupa Azoty ZAK S.A.

Chemiczny potentat, po roku udanej współpracy z naszym Klubem, zdecydował się mocniej zaangażować się w szkolenie młodzieży w TS Chemik. To wsparcie, w połączeniu z dotacjami Gminy Kędzierzyn-Koźle, będzie stanowić fundament finansowy Akademii. Zarząd w dalszym ciągu poszukuje kolejnych sponsorów inicjatywy, gotowych wesprzeć szkolenie dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Akademia Piłkarska Chemik Kędzierzyn-Koźle pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. ma stanowić nową jakość na piłkarskim podwórku Opolszczyzny. Ma o tym zdecydować znakomity plan szkolenia młodzieży, połączony z innowacyjnym sposobem zarządzania Akademią. Zostanie stworzona platforma internetowa, która stanowić będzie nowy, elektroniczny kanał komunikacji na linii Zarząd – kadra szkoleniowa – rodzice. Opiekunowie młodych piłkarzy będą mieli stały dostęp do najważniejszych informacji z poziomu komputera, tabletu czy smartfona. Powiadomienie rodziców, np. o zmianie miejsca lub godziny treningu, zajmie trenerowi ledwie kilkanaście sekund. Co więcej, każdy z rodziców będzie w stanie w kilka chwil zgłosić nieobecność swojej pociechy na zajęciach. Tak nowoczesny, zintegrowany system posiada zaledwie kilka Akademii w kraju, m.in. Lechia Gdańsk czy Zagłębie Lubin.

 

Źródło,fot.:KS Chemik Kędzierzyn-Koźle

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ