Partner serwisu
29 stycznia 2016

Total wspiera mistrzów Rajdu Dakar i WRC

Kategoria: Chemia w sporcie

Total, oprócz rozwijania swojej działalności w branży paliwowej, olejowej i asfaltowej, konsekwentnie inwestuje też w sporty motorowe. Francuski koncern, który od lat wspiera pasjonatów motoryzacji i zawodników startujących w rajdach, świętuje kolejne zwycięstwa swoich teamów.

Total wspiera mistrzów Rajdu Dakar i WRC

Total staje się aktywnym graczem w rozwijającej się dynamicznie dziedzinie sportów motorowych, prowadząc stałą współpracę z ekipami Formuły 1, WRC, czy Rajdu Dakar. Korzyści z działań koncernu są obopólne – zawodnicy otrzymują wsparcie sponsora, a eksperci Total, dzięki możliwości udziału w rajdach, wiedzę, która umożliwia prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami.

Rajd Dakar
 
W tegorocznej edycji Rajdu Dakar zespół, którego sponsorem był Total – partner Premium wydarzenia – zwyciężył w kategorii samochodów. To kolejny sukces ekipy jadącej w barwach koncernu. Triumfująca załoga – Stéphane  Peterhansel i Jean-Paul Cottret – należała do najbardziej doświadczonych i utytułowanych na tegorocznym Dakarze. To zwycięstwo pokazuje, że dobrze zaplanowane i skoordynowane działania wspierające rozwój sportów motorowych przynoszą znakomite rezultaty. Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret (załoga Peugot Total) skorzystali z bogatego doświadczenia całej wspierającej ich ekipy, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce na podium. Tak wielkie osiągnięcie nie byłoby możliwe bez wsparcia doświadczonego zespołu. O sukcesie w rajdach decydują nie tylko wysokie umiejętności kierowcy, ale także zaplecze techniczne i mechanicy zespołu. Oprócz dostarczania paliwa, Total wspiera uczestników innymi produktami. W tym roku zapewnił swojej drużynie olej Total Quartz Racing, 10W-50, który właśnie z myślą o rajdach opracowany został w technologii syntetycznej. Dzięki temu zapewnia optymalną pracę silnika nawet w najtrudniejszych warunkach, jakie można napotkać na trasie Rajdu Dakar. Dostarczenie produktów naftowych to prawdziwe wyzwanie logistyczne. Dlatego na trasie liczącej 9200 km, pracował zespół 50 osób, który odpowiedzialny był za dostarczanie paliwa i olejów do prawie 100 punktów zaopatrzenia.

WRC

Kolejną sportową inicjatywą Total jest uczestnictwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC). Firma dostarczała środki smarne marce Citroën, wspierając jej samochody w dążeniu do zwycięstwa oraz zapewniała im olej silnikowy, olej do skrzyni biegów i układu hydraulicznego, a także doświadczony zespół specjalistów. W 2011 roku zespół Citroën Total zdobył swój siódmy tytuł Rajdowego Mistrza Świata Konstruktorów. Udział w WRC zmotywował inżynierów marki Total do stworzenia oleju silnikowego, który tworzy ultra wytrzymałą powłokę, redukując tarcie i znacznie zwiększając wydajność silnika. Aby mieć pewność, że samochody Citroën WRC DS3 dostaną to, co najlepsze, specjaliści Total testowali je niezależnie w różnych zakątkach świata. W tym sezonie Total kontynuuje swoje działania wspierając ekipę Abu Dhabi Total World Rally Team.

Koncern od prawie dwóch lat jest sponsorem Huberta Ptaszka (członka Team TOTAL). Niespełna 23-letni kierowca wspierany przez Total krok po kroku buduje swoją karierę. Po dwóch latach startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata w klasie RC4 Hubert Ptaszek wystartował w rajdowych mistrzostwach świata w klasie WRC-2. Przejedzie w nich pełny sezon, czyli aż 14 imprez. Pierwszy wyścig Ptaszek ma już za sobą – Rajd Monte Carlo zakończył na 18. pozycji, z 7. miejscem w drugiej lidze mistrzostw.

Team TOTAL

Dopełnieniem działań koncernu jest Team TOTAL (teamtotal.pl). Zespół specjalistów i pasjonatów czterech kółek, którzy wprowadzają polskich kierowców i mechaników w tajniki motoryzacji, nie tylko sportowej. Dzięki nim osoby zainteresowane tą tematyką poznają świat samochodów od podstaw, aż po najdrobniejsze szczegóły – a to wszystko z perspektywy kierowców rajdowych, mechanika i jednego z najbardziej znanych dziennikarzy motoryzacyjnych w Polsce.

Zespół Team TOTAL tworzą: Klaudia Podkalicka, czyli najszybsza Polka za kierownicą, Hubert Ptaszek – mistrz rajdów WRC w Szwecji i Sardynii, Adam Klimek – najpopularniejszy mechanik samochodowy w Polsce oraz Patryk Mikiciuk – pasjonat i dziennikarz. Czterech ekspertów i miłośników motoryzacji tworzy Team TOTAL, by wspólnie dzielić
się swoją wiedzą z polskimi kierowcami i mechanikami. Dla tych ostatnich powstała specjalna, pierwsza tego typu w Polsce, platforma internetowa Team TOTAL Pro (teamtotalpro.pl).

 

Źródło,fot.: TOTAL

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ