Partner serwisu
21 kwietnia 2015

Energa naładuje samochody elektryczne w Trójmieście

Kategoria: Energetyka w chemii

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie powstają punkty ładowania samochodów elektrycznych. Nowy punkt został otwarty na stacji LOTOS w Gdyni-Redłowie.

Energa naładuje samochody elektryczne w Trójmieście

Gdyńska stacja to już drugi uruchomiony przez Energę punkt szybkiego ładowania samochodów elektrycznych w Trójmieście. Podobny znajduje się przed Olivia Business Centre w Gdańsku (przy al. Grunwaldzkiej 472). Oba pozwalają w czasie od 25 do 45 minut naładować najpopularniejsze modele samochodów elektrycznych, takie jak Nissan Leaf czy Mitsubishi i-Miev. Użytkownicy co najmniej do końca marca 2016 roku będą mogli ładować w nich swoje pojazdy całkowicie bezpłatnie. Na przełomie maja i czerwca jeszcze jeden taki punkt stanie na stacji LOTOS w Gdańsku przy al. Zwycięstwa 13.

Punkty ładowania samochodów elektrycznych powstają w  Trójmieście w ramach prowadzonego przez Energę projektu eMobility, którego celem jest poznanie i zbadanie sposobów użytkowania samochodów elektrycznych przez mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu. Spółka LOTOS Paliwa jest jednym z partnerów projektu.

- Chcemy zbadać, jak mieszkańcy Trójmiasta korzystają z samochodów elektrycznych - jakie są ich przyzwyczajenia, jak często je ładują i czy poruszają się tylko w ruchu miejskim, czy jeżdżą także w dalsze trasy. Zdobyte informacje pozwolą nam przygotować się na rosnącą popularność aut elektrycznych, lepiej dostosować infrastrukturę energetyczną i opracować produkty dla właścicieli takich pojazdów – mówi  Beata Ostrowska, rzecznik prasowy Grupy Energa.

W ramach projektu w Trójmieście powstały także dwa punkty półszybkiego ładowania. Stacje znajdujące się przed Urzędem Miejskim w Gdańsku (przy ul. Nowe Ogrody 6) oraz przed Urzędem Miasta Sopotu (przy ul. Kościuszki 25/27) wyposażone są w dwa wtyki, które pasują do większości marek azjatyckich i europejskich. Naładowanie auta w zależności od modelu zajmuje w nich od dwóch do czterech godzin.

Użytkownicy aut elektrycznych będą mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich stacji ładowania zainstalowanych przez Energę do marca 2016 roku. Standardy zamontowanych urządzeń zostały wybrane w taki sposób, aby zapewnić ładowanie jak największej liczbie dostępnych na rynku modeli. Każdy punkt ma miejsce parkingowe. Posiadaczy samochodów elektrycznych i hybrydowych poruszających się po Trójmieście na pewno ucieszy informacja, że władze Gdańska i Sopotu zwolniły takie pojazdy z opłat za parkowanie w płatnych strefach.

Źródło i fot.: Energa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ