Partner serwisu
03 listopada 2014

Życiowy wynik ORLEN Team w Pucharze Świata!

Kategoria: Chemia w sporcie

Samochodowa załoga ORLEN Team – Marek Dąbrowski i Jacek Czachor - odnotowała jedenasty czas w Baja Portalegre 500 – ostatniej tegorocznej eliminacji Pucharu Świata FIM i zakończyła sezon na dobrym piątym miejscu!

Życiowy wynik ORLEN Team w Pucharze Świata!

Po wczorajszym prologu, który rajdowcy ORLEN Team pokonali tylko o 13 sekund wolniej od zwycięzcy, Dąbrowski z Czachorem mieli duży apetyt na walkę o podium. Niestety już na początku pierwszej próby, chlapiące spod kół i oblepiające szybę błoto, uszkodziło im wycieraczki. Eliminacja usterki łączyła się ze znaczną stratą czasową. 
 
- Musieliśmy wysiąść z auta i założyć dystanse do wycieraczek, aby mogły sprawnie pracować do końca etapu. Udało się, ale straciliśmy dużo cennych minut. Później mogliśmy już tylko gonić czołówkę, co dość sprawnie nam się udało. Mamy piąte miejsce w Pucharze Świat i olbrzymie doświadczenie, a to jest dla nas najcenniejsze - powiedział Jacek Czachor.
 
- Przejechaliśmy pełen sezon w Pucharze Świata, otrzymaliśmy olbrzymią szansę od naszego sponsora i mam poczucie, że ją dobrze wykorzystaliśmy. Na pewno samochodowy duet: Dąbrowski / Czachor, na chwilę obecną, to zupełnie inna załoga niż ta, która na początku bieżącego roku wyruszała na Dakar. Zaliczyliśmy 10 rajdów, podczas których przerobiliśmy ogrom różnorakich sytuacji. Kilka razy dostaliśmy w kość, czasem musieliśmy walczyć ze sobą i własnymi słabostkami, ale za każdym razem osiągnęliśmy metę i to jest najważniejsze. Myślę, że to, czego się nauczyliśmy, zaprocentuje podczas zbliżającego się rajdu Dakar – powiedział Marek Dąbrowski.
 
Niewątpliwie do udanych sezon zaliczyć mogą również Adam Małysz i Rafał Marton, którzy w Portugalii nie startowali. Zgromadzone w poprzednich rajdach punkty, dały drugiej samochodowej załodze ORLEN Team jednak dobry szósty wynik w tegorocznej klasyfikacji Pucharu.
 
Baja Portalegre 500 wygrali Ricardo i Manuel Porém, którzy uplasowali się 1’33 przed Nasserem al-Attiyah. Katarczyk, mimo dobrego wyniku, nie dogonił jednak w punktacji Pucharu Świata Władimira Wasiliewa, który jako trzeci w historii Rosjanin sięgnął po koronę.

Końcowa klasyfikacja Pucharu Świata
1. Wasiliew 224, 2. al-Attiyah 215, 3. al-Rajhi 120, 4. Zapletal 100, 5. Dąbrowski 99, 6. Małysz 89, 7. van Loon 80, 8. Terranova 79, 9. Varela 72, 10. Kaczmarski 54, 11. Sazonow 31, 12. Hołowczyc 30.

 

Źródło: orlenteam

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ