Partner serwisu
28 października 2014

Rozpoczęła się XIII Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Kategoria: XIII Konferencja Bezpieczeństwo instalacji przemysłowych

– Mam nadzieję, że tutaj w Puławach ten czas będzie wykorzystany efektywnie. Będzie to czas na wymianę poglądów i doświadczeń. Grupa Azoty jest mocno zaangażowana i zwraca szczególną uwagę na ważne aspekty związane z bezpieczeństwem – powiedział podczas uroczystego otwarcia Artur Kopeć, członek zarządu Grupy Azoty S.A.
 

Rozpoczęła się XIII Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

I choć konferencja ma już swoją trzynastą edycję, jak zaznaczył prof. Kazimierz Lebecki, nie będzie ona dla nas pechowa – Nigdy trzynastka nie jest najgorsza cytując profesora Cybulskiego, pechowe jest 26, tak więc mamy jeszcze kilka lat spokoju – uspokoił profesor.

Podczas uroczystego otwarcia XIII Konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, wszyscy podkreślali jak istotne są takie spotkania dla branży. Łukasz Majcher z Urzędu Dozoru Technicznego mówił jak ważna jest wymiana doświadczeń: – Ponieważ Urząd Dozoru Technicznego zmienia się na Państwa oczach, jesteśmy też tutaj na konferencji, żebyśmy wspólnie uczyli się od siebie jak najwięcej, i jak najwięcej czerpać z tego doświadczenia.

Z nim zgodził się Artur Kopeć: – Mam nadzieję, że liczne referaty, debata, ale i rozmowy w kuluarach podczas tej konferencji dają możliwość wymiany tych doświadczeń. Już dziś życzę organizatorom kolejnych pomysłów i edycji – zaznaczył przedstawiciel Grupy Azoty.

Podczas otwarcia konferencji wspomniano również o profesorze Adamie Markowskim, który od wielu lat wspiera nas przy organizacji tej konferencji.

W programie konferencji, w pięciu sesjach wykładowych będzie można wysłuchać ponad 25 referatów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony obiektów przemysłowych, działań związanych z Systemem SPOT czy prezentacji z analizy i oceny ryzyka procesowego. Nie zabraknie również opisu doświadczeń największych zakładów przemysłowych np.: Grupy Azoty, Grupy LOTOS czy Elektrowni Połaniec, które zaprezentują swoje wnioski z ćwiczeń praktycznych, prowadzonych remontów czy awarii przemysłowych.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ