Partner serwisu
20 sierpnia 2014

Juz wkrótce zmagania silnych reprezentantów

Kategoria: Chemia w sporcie

W sobotę, 23 sierpnia, w Mroczy rozegrany zostanie Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w p. Podnoszeniu Ciężarów. Na pomoście wystąpi czołówka, sponsorowanej przez ANWIL, polskiej reprezentacji: Adrian i Tomasz Zielińscy, Marcin i Daniel Dołęgowie, Bartłomiej Bonk, Jarosław Samoraj oraz Krzysztof Klicki.

Juz wkrótce zmagania silnych reprezentantów

Zacięta walka i duża dawka emocji
Po dwóch rundach na czele tabeli plasują się gospodarze ostatnich zawodów sezonu – sztangiści MGLKS Tarpana Mrocza (3892,7 pkt), którzy wyprzedzają drużynę CLKS Mazovii Ciechanów o 10,4 pkt (3882,3 pkt) oraz obrońców tytułu – ekipę KS Budowlanych Opole o 35,5 pkt (3857,2 pkt). Na czwartym miejscu jest zespół CWSPC Zawiszy Bydgoszcz (3779,7 pkt). Jak widać, różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi drużynami są minimalne i w końcowej tabeli może się jeszcze wiele zmienić, co zapowiada zacięta walkę.

Najlepsze kluby w Polsce
Finałowe zespoły wystawią bardzo mocne składy. Wśród gospodarzy nie zabraknie mistrza i wicemistrza Europy w kat. 94 kg - Adriana i Tomasza Zielińskich a także jednego z najlepszych zawodników młodego pokolenia Kacpra Badziągowskiego. Z kolei wicelider po dwóch rundach – zespół Mazovii -  zapowiada występ wicemistrza świata juniorów z Kazania w kat. 105 kg Jarosław Samoraj, a także czołowego atletę kat. superciężkiej Krzysztofa Klickiego oraz Damiana Sikorskiego. Silny skład zamierza wystawić Ryszard Szewczyk - trener Budowlanych Opole. Podczas turnieju finałowego po raz pierwszy od czasu kwietniowej operacji nadgarstka wystąpi brązowy medalista olimpijski z Londynu Bartłomiej Bonk, a także znajdujący się w wysokiej formie Daniel Dołęga. Czwarta ekipa finału w Mroczy – CWSPC Zawisza Bydgoszcz ma w składzie trzykrotnego mistrza świata Marcina Dołęgę oraz mocnych zawodników jak Bartosz Łoziński czy Damian Wiśniewski. Takie zestawienie z pewnością gwarantuje wysoki poziom sportowy i wielką dawkę emocji.   

Transmisja
Zawody rozegrane zostaną w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Mroczy (kujawsko-pomorskie) przy ulicy 30-lecia LWP 4. Początek finałowego turnieju DMP mężczyzn w Mroczy – sobota, 23 sierpnia, godz. 11.00 (start I grupy), godz. 13.30 (start II grupy). O godzinie 19.30 na antenie TVP Sport będziemy mogli zobaczyć retransmisję z tego wydarzenia, a bezpośrednią relację internetową zapewni MediaSportTV Leszek Kołecki.

 

Źródło: ANWIL

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ