Partner serwisu
19 sierpnia 2014

Polscy lekkoatleci wrócili z Zurychu

Kategoria: Chemia w sporcie

Polacy zdobyli na mistrzostwach w Zurychu 12 medali – to najlepszy wynik reprezentacji naszego kraju w czempionacie Europy od 1966 roku.

Polscy lekkoatleci wrócili z Zurychu

Lekkoatleci z Zurychu wylądowali wczoraj na stołecznym Lotnisku Chopina. Wszyscy udali się do sal balowych Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. Na konferencję prasową zorganizowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki przybyli medaliści zuryskich mistrzostw, ich trenerzy oraz prezes PZLA Jerzy Skucha. Za stołami prezydialnymi zasiadło w sumie 28 osób, a na sali oprócz licznie przybyłych dziennikarzy pojawili się także kibice Królowej Sportu.

Gwiazdy 22. Mistrzostw Europy
Polacy lekkoatleci zostali przywitani gromkimi brawami, ale chyba największy aplauz zyskał niespodziewany wicemistrz kontynentu w biegu na 800 metrów Artur Kuciapski. Wszyscy medaliści i trenerzy otrzymali kwiaty z rąk przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz sponsora reprezentacji firmy PKN ORLEN. 

- Mieliśmy 27 miejsc finałowych. Zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani i pokazali, na co ich stać. – mówił Jerzy Skucha, prezes PZLA. 

Z lotniska do Kancelarii Premiera
Po głównej części konferencji, w której o swoich startach i przeżyciach opowiedzieli najważniejsi bohaterowie każdy z dziennikarzy i kibiców mógł porozmawiać z gwiazdami lekkoatletyki.

Po konferencji lekkoatleci odjechali z lotniska do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie spotkali się z premierem Donaldem Tuskiem. 

- Na was zawsze można liczyć. – stwierdził szef polskiego rządu.

Grupa Sportowa ORLEN
PKN ORLEN aktywnie wspiera polską lekkoatletykę tworząc z jednej strony warunki do rozwoju najmłodszym sportowcom, z drugiej wspierając profesjonalne kariery zawodnicze i dbając o promocję najwybitniejszych polskich lekkoatletów. W 2008 roku Koncern powołał do życia Grupę Sportową ORLEN - indywidualny program stypendialny, który objął: Tomasza Majewskiego (pchnięcie kulą), Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem), Anitę Włodarczyk (rzut młotem), Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego (biegi średniodystansowe) oraz Henryka Szosta (biegi maratońskie). Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Moskwie do Grupy dołączył Paweł Fajdek (rzut młotem). Koncern wspiera również Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz najważniejsze wydarzenia lekkoatletyczne w kraju.

 

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki, PKN ORLEN

fot. Orlen Team

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ