Partner serwisu
05 czerwca 2018

Klucz Sukcesu dla Tadeusza Uhla

Kategoria: XI Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

W czasie XI Konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym statuetka Klucza Sukcesu wręczona została prof. dr hab. inż. Tadeuszowi Uhlowi. Nagroda ta przyznawana jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju przemysłu chemicznego. Laudację wygłosił Artur Kopeć, Członek Zarządu, Grupy Azoty S.A.

Klucz Sukcesu dla Tadeusza Uhla

Fragment laudacji:

Nasz laureat Klucza Sukcesu urodził się w Nowym Sączu w 1956 roku. Ważną datą w jego karierze był rok 1990, kiedy to uzyskał tytuł doktora habilitowanego, a rok później objął stanowisko profesora AGH, uzyskując w 1997 roku tytuł naukowy profesora. Spędził 6 lat za granicą, zdobywając duże doświadczenie pracując zarówno w przemyśle, jak i na uczelniach w Holandii, Belgii, Francji, USA i Japonii.
Pod koniec lat 90. założył pierwszą firmę inżynierską Energocontrol, która przekształciła się w grupę firm inżynierskich pod nazwą EC Grupa, składającą się z kilkunastu firm, głównie spin-off, które kontynuują prace badawcze prowadzone w AGH. Obecnie firma zatrudnia w Polsce i za granicą kilkuset inżynierów, głównie absolwentów AGH.

Efektem jego prac badawczych jest 41 patentów krajowych i międzynarodowych, których jest autorem i współautorem. Nasz laureat jest członkiem wielu prestiżowych organizacji oraz instytucji naukowych w kraju i za granicą.

Prace w tych organizacjach przynoszą znakomite efekty i koncentrują się na ustalaniu kierunków rozwoju nowoczesnych gałęzi europejskiej gospodarki w Programie Horyzont 2020.

Profesor jest inicjatorem interdyscyplinarnego kształcenia opartego na projektach w zakresie mechatroniki oraz jednym z twórców kierunku kształcenia „Mechatronika”, a także inicjatorem współpracy międzynarodowej z wieloma uczelniami w kraju i za granicą w ramach umów bilateralnych oraz programów ERASMUS.

Zobacz, kto otrzymał już tę prestiżową statuetkę.

Wojciech Kordal
2018-06-06
Serdecznie gratuluję Panie Profesorze.
Andrzej Kulik
2018-06-07
Vivat Academia, vivant professores! Gratuluję Panie Profesorze
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ