Partner serwisu
20 kwietnia 2021

LANXESS na rynku chemii do akumulatorów

Kategoria: Aktualności

Koncern LANXESS wkracza na rynek chemii do akumulatorów poprzez współpracę z Guangzhou Tinci Materials Technology Co. (Tinci), wiodącym światowym producentem materiałów do akumulatorów litowo-jonowych. Już w przyszłym roku na zlecenie chińskiego partnera koncern LANXESS będzie produkować formuły elektrolitowe do akumulatorów litowo-jonowych.

LANXESS na rynku chemii do akumulatorów
  • Produkcja elektrolitu dla Guangzhou Tinci Materials Technology Co. w Leverkusen (Niemcy) ruszy w roku 2022
  • Wykorzystanie zaawansowanego technologicznie zakładu należącej do LANXESS firmy Saltigo

 

Elektrolit odpowiada za transport jonów litu w ogniwie akumulatora, tym samym będąc kluczowym  składnikiem akumulatorów litowo-jonowych. Dzięki wysokowydajnym formułom elektrolitów z Leverkusen firma Tinci stanie się krajowym dostawcą dla producentów ogniw akumulatorowych w Europie.

 

Elektromobliność przyśpiesza

Do produkcji LANXESS wykorzysta zaawansowany technologicznie zakład, którego operatorem jest spółka zależna Saltigo, wiodący światowy producent specyfikacji niestandardowych. Elektrolity w tym zakładzie mogą być formułowane według najwyższych wymagań jakościowych. Saltigo wniesie do partnerstwa rozległą wiedzę chemiczną, zarazem poszerzając swoje doświadczenie w obszarze produkcji elektrolitów.

Ożywienie w elektromobilności przyspiesza. Obecnie w Europie powstaje wiele nowych zakładów produkcji ogniw akumulatorowych. Ten szybko rozwijający się rynek oferuje również duże możliwości dla firmy LANXESS, szczególnie w obszarze chemii do akumulatorów. Już teraz produkujemy wiele surowców do produkcji baterii. Współpraca z Tinci to kolejny krok na drodze do zaistnienia na tym rynku – powiedział Anno Borkowsky, członek zarządu LANXESS.

 

Tinci jest jednym z wiodących światowych producentów soli przewodzących i elektrolitów, posiadającym trzy działające zakłady produkcji elektrolitów w Chinach i trzy dodatkowe w budowie.

 

Portfolio rozwiązań na potrzeby technologii akumulatorowych

LANXESS już teraz produkuje liczne chemikalia i materiały będące ważnymi składnikami w produkcji ogniw akumulatorowych. Przykładowo, ten producent specjalistycznej chemii jest jednym z wiodących europejskich producentów kwasu fluorowodorowego i fosforu. Substancje te są kluczowymi surowcami w produkcji wysokiej czystości soli przewodzącej heksafluorofosforanu litu (LiPF6). W USA Grupa pracuje również nad komercyjnym wydobyciem litu klasy akumulatorowej, ważnego surowca w produkcji materiałów katodowych i soli przewodzących. Lit ma być wydobywany w sposób przyjazny dla środowiska z solanki używanej w procesie wydobycia bromu w zakładzie LANXESS w El Dorado w amerykańskim stanie Arkansas.

 

Nowa mobilność

LANXESS dostrzega duże możliwości rozwoju na rynku nowej mobilności. Dlatego w roku 2020 LANXESS stworzył na poziomie Grupy inicjatywę na rzecz elektromobilności i gospodarki o obiegu zamkniętym. – W ramach tej inicjatywy łączymy ważne przyszłościowe tematy, w których dostrzegamy strategiczny potencjał dla LANXESS. Naszym celem jest rozwijanie zrównoważonych opłacalnych modeli biznesowych wokół nowej mobilności i ekonomii cyrkularnej. Współpraca z Tinci to pod tym względem obiecujący projekt – podkreślił Philipp Junge, szef inicjatywy w grupie LANXESS.

źródło: inf. prasowa
fot. LANXESS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ