Partner serwisu
23 października 2019

Inspekcja ochrony środowiska wspiera Litwę w monitoringu zanieczyszczenia powietrza

Kategoria: Aktualności

W związku z pożarem odpadów opon w miejscowości Alytus (płd część Litwy), na polecenie ministra środowiska Henryka Kowalczyka, polska Inspekcja Ochrony Środowiska jeszcze w sobotę ruszyła ze wsparciem na Litwę.

Inspekcja ochrony środowiska wspiera Litwę w monitoringu zanieczyszczenia powietrza

W sobotę, 19 października Ministerstwo Środowiska Litwy zwróciło się do polskiego Ministerstwa Środowiska z prośbą o pomoc w monitoringu zanieczyszczenia powietrza w związku z pożarem odpadów opon w miejscowości Alytus.

Pożar wybuchł w środę w instalacji przetwarzania odpadów, trwa jego dogaszanie, strona litewska szacuje, że potrwa to jeszcze 3-4 doby. Laboratorium mobilne litewskiej Agencji Środowiska jest niewystarczające do   pomiaru emisji – poinformował minister Henryk Kowalczyk.

Poleciłem jeszcze w sobotę polskim służbom, aby ruszyły ze wsparciem na Litwę. Na miejsce wydarzenia zostały wysłane dwa zespoły z Olsztyna i Krakowa ze specjalistycznym mobilnym laboratorium do pomiaru emisji, w szczególności zapylenia. To pierwsza taka akcja polskich służb ochrony środowiska – dodał szef resortu środowiska.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ