Partner serwisu

Bezpiecznie pod ciśnieniem

Kategoria: Bezpieczeństwo

Elfab to producent i dystrybutor inteligentnych systemów zabezpieczających przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Służą temu płytki bezpieczeństwa, klapy przeciwwybuchowe oraz systemy detekcyjne.

Bezpiecznie pod ciśnieniem

     

    Elfab, posiadający zakład produkcyjny w Wielkiej Brytanii, znany jako wiodący w Europie wytwórca inteligentnych systemów zabezpieczających przed nadmiernym wzrostem ciśnienia (w postaci płytek bezpieczeństwa oraz klap przeciwwybuchowych, a także systemów detekcyjnych dla powyższych urządzeń), intensywnie poszerza swoją obecność na świecie. W ostatnim czasie Elfab zauważył gwałtowny wzrost popytu na swoje produkty i usługi płynące z rynków Europy Wschodniej, dlatego zdecydował się na otwarcie biura reprezentacyjnego w Warszawie. Otwarcie nowego oddziału w Polsce umożliwia firmie bezpośrednie wsparcie techniczne dla swoich klientów na lokalnych rynkach, a także czyni wymianę wieloletnich doświadczeń i udzielanie ekspertyz inżynierskich łatwiejszymi i skuteczniejszymi.

    Elfab proponuje najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania i współpracuje ściśle z wiodącymi firmami na świecie. Dzięki ekspertyzom i doświadczeniu w opracowywaniu indywidualnych rozwiązań dla klientów z takich sektorów, jak: przemysł chemiczny, farmaceutyczny, oil&gas czy przemysł spożywczy, użytkownicy produktów Elfab mogą poszerzać i różnicować zakres swoich usług i procesów produkcyjnych. Dzięki ponad 75-letniemu doświadczeniu w produkcji zabezpieczeń ciśnieniowych Elfab przyczynia się do sukcesu w realizacji najbardziej prestiżowych projektów, oferując zarówno technicznie najbardziej zaawansowane rozwiązania, jak i najwyższej jakości konsultacje i obsługę swoich klientów. Ostatnie prace innowacyjne zaowocowały podpisaniem znaczących kontraktów przy projektach związanych z ekstrakcją gazu na skalę globalną. Wydobycie gazu łupkowego wykazuje ciągły wzrost znaczenia pozyskiwania gazu z naturalnych zasobów. Elfab w ostatnich latach partycypuje w projektach związanych z ekstrakcją gazu łupkowego, przy której wykorzystane są rozwiązania opracowane przez Elfab. Otwarcie nowego biura w Warszawie umożliwia bezpośredni kontakt i wsparcie przy realizacji podobnych projektów, czyniąc pozyskiwanie gazu łupkowego ekonomicznym i wartościowym.
 


    Elfab oferuje także unikalny design, testy i konsultacje dla zarządzania systemami ciśnieniowymi w sektorze OEM, dostarczając produkt wykonany ściśle według wymagań klientów.

     Elfab intensywnie inwestuje z wykorzystaniem najwyższej sztuki technologicznej w zlokalizowany w północnej Anglii park maszynowy dla podniesienia jakości wytwarzanych produktów. Niezależnie od wymań – co do wykonania specjalnych rozwiązań według projektów klienta czy standardowych produktów – zaawansowana technologia produkcji pomaga osiągnąć wymagane, najwyższe standardy.  

    Zorganizowany zespół zarządzania dostawami zapewnia najszybszą dostępną na rynku realizację zamówień dla klientów na całym świecie z dostępnym także serwisem „fast track”, umożliwiającym wykonanie płytek bezpieczeństwa nawet w ciągu 24 godzin. Wysoka tolerancja, którą uzyskuje się dzięki zaawansowanym metodom produkcji, zapewnia redukcję zapasów dla typowego zakładu produkcyjnego nawet o 65%, co koresponduje ze stale rosnącymi wymaganiami współczesnych firm.

    Wyniki funkcjonowania płytek bezpieczeństwa typu Opti-Gard (płytka bezpieczeństwa o odwróconym kształcie) wykazały niezwykłą skuteczność ich działania, która wpływa także na wzrost efektywności procesów produkcyjnych, w których są one zastosowane. Z 95% skutecznością oraz 3% tolerancją osiągają najwyższe parametry pracy i umożliwiają zracjonalizowanie stanów magazynowych płytek bezpieczeństwa w większości zakładów. Dodatkowo, jako pierwsi na rynku zapewniamy 3-letnią gwarancję na standardowe wykonanie Opti-Gard. Ta innowacyjna propozycja demonstruje nasze przekonanie do niezawodności produkowanych przez Elfab zabezpieczeń ciśnieniowych, a najwyższe parametry operacyjne przynoszą wielorakie korzyści dla ich użytkowników. Skuteczność i uniwersalność modelu Opti-Gard sprawia, że może być użyty w większości aplikacji przemysłowych, szczególnie w kombinacji z czujnikiem detektującym Flo-Tel opartym na działaniu pola magnetycznego.


    Elfab zapewnia swoim klientom i partnerom biznesowym zarówno wsparcie techniczne, jak i korzystne warunki handlowe. Ponadto radzi, jak osiągnąć optymalną pracę płytek bezpieczeństwa dla podniesienia wartości poszczególnych projektów czy wydajności produkcyjnych fabryki itd. Działania te będą kontynuowane i rozwijane dla klientów z Europy Wschodniej, bezpośrednio z nowo otwartego oddziału w Polsce.

    Oferując produkty o najwyższej skuteczności oraz dysponując rzetelną znajomością szerokiego zakresu aplikacji przemysłowych, Elfab jest w stanie zapewnić najbardziej adekwatne i skuteczne rozwiązania dla istniejących już instalacji, jak i doradztwo przy nowych projektach we współpracy z klientem. Elfab dociera do lokalnych rynków, gdzie buduje bliskie relacje z partnerami biznesowymi i na bieżąco reaguje na potrzeby swoich klientów. W ciągu kilku miesięcy od otwarcia oddziału w Polsce liczba realizowanych na terenie Europy Wschodniej projektów znacząco wzrosła, a rosnąca liczba zapytań ofertowych potwierdza, jak ważna jest bezpośrednia komunikacja i zrozumienie specyficznych potrzeb poszczególnych sektorów przemysłowych.

    Priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo personelu, maszyn, instalacji oraz całych zakładów, dlatego też nie ustajemy w ciągłym udoskonalaniu i unowocześnianiu naszych produktów i usług.

Artykuł sponsorowany został opublikowany w magazynie "Chemia Przemysłowa" nr 3/2012

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ