Partner serwisu
18 marca 2015

X Forum Dyskusyjne Diagnostyka i Chemia dla Energetyki

Kategoria: Z życia branży

Zakłady Pomiarowo-Badawcze Energetyki „ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o. zapraszają na X Forum Dyskusyjne „Diagnostyka i chemia dla energetyki”, które odbędzie się w dniach 20-22 maja 2015 r. w Szczyrku.

X Forum Dyskusyjne Diagnostyka i Chemia dla Energetyki

Adresatami konferencji, organizowanej w cyklu dwuletnim, są przedstawiciele energetyki zawodowej
i przemysłowej, ciepłownictwa oraz różnych branż przemysłu (m.in. chemicznego, papierniczego, petrochemicznego, hutniczego i in.). Podczas jubileuszowego Forum specjaliści ENERGOPOMIARU oraz zaproszeni prelegenci będą prezentować doświadczenia z eksploatacji, remontów i modernizacji urządzeń, wyniki pomiarów i badań, zagadnienia związane z diagnostyką materiałową, w tym badaniem przyczyn awarii urządzeń cieplno-mechanicznych, oczyszczaniem urządzeń i instalacji, chemii energetycznej, gospodarką wodno-ściekową oraz systemami pomiarów fizykochemicznych.

ZAKRES TEMATYCZNY: 

  • Wydłużanie czasu eksploatacji bloków i urządzeń, diagnostyka materiałowa, badania przyczyn awarii urządzeń cieplno-mechanicznych, określenie stopnia wyczerpania materiałów konstrukcyjnych kotłów i turbin, pomiar i regulacja sił w zawieszeniach elementów bloków.
  • Chemia energetyczna, reżimy chemiczne czynnika obiegowego, metody konserwacji urządzeń na okresy postojów, instalacja poboru czynnika do analiz.
  •             Gospodarka wodno-ściekowa.
  •             Systemy pomiarów fizykochemicznych.

Wysoki poziom referatów jest dla nas kwestią priorytetową, dlatego do ich wygłaszania zapraszamy osoby z rozległą wiedzą oraz bogatym doświadczeniem zawodowym. Prezentacje na temat roli diagnostyki we wzroście bezpieczeństwa eksploatacji urządzeń energetycznych wygłoszą przedstawiciele Urzędu Dozoru Technicznego oraz Instytutu Metalurgii Żelaza, a swoim doświadczeniem z zakresu planowania remontów i modernizacji urządzeń podzielą się pracownicy firm usługowych i wykonawczych (Pracownia Wodno-Chemiczna EKONOMIA Sp. z o.o., Technopomiar Sp. z o.o., Veolia Water Systems Sp. z o.o., BTHU THERMEX s.c.).

Ciekawe prezentacje oraz szerokie grono specjalistów stwarzają niepowtarzalną okazję do dyskusji zarówno na sali obrad, jak i w kuluarach. Serdecznie zapraszamy!

strona konferencji:

http://www.energopomiar.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=340&Itemid=148

Źródło i fot.: Energopomiar

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ