Partner serwisu
22 maja 2026

Spotkanie Ministra Aktywów Państwowych w Grupie Azoty

Kategoria: Aktualności

W siedzibie Grupy Azoty odbyły się rozmowy delegacji Ministerstwa Aktywów Państwowych na czele z Ministrem Wojciech Balczun z Zarządem Spółki oraz przedstawicielami organizacji związkowych.

Spotkanie Ministra Aktywów Państwowych w Grupie Azoty

W centrum dyskusji znalazły się kluczowe wyzwania stojące przed Grupą Azoty: odbudowa stabilności finansowej, działania naprawcze, przyszłość strategicznych inwestycji oraz konkurencyjność europejskiego przemysłu chemicznego. Rozmowy dotyczyły także roli Grupy Azoty jako jednego z filarów bezpieczeństwa gospodarczego i żywnościowego Polski.

Szczególne znaczenie miała otwarta rozmowa ze stroną społeczną. Minister Wojciech Balczun podkreślił, że „kwestia dialogu ze stroną społeczną, rzetelnej i otwartej dyskusji w interesie firmy, to rzecz oczywista”, deklarując jednocześnie gotowość do dalszych rozmów i współpracy wokół najważniejszych wyzwań stojących przed Grupą.

Dzisiejsze spotkanie było ważnym sygnałem wsparcia, zrozumienia i odpowiedzialnego podejścia do przyszłości Grupy Azoty oraz jej pracowników, którzy każdego dnia stanowią fundament funkcjonowania firmy i całego sektora chemicznego.

źródło: Grupa Azoty
fot. Grupa Azoty
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ