Partner serwisu
29 sierpnia 2014

Baja Poland w Szczecinie

Kategoria: Chemia w sporcie

28-31 sierpnia nie może zabraknąć Was w Szczecinie. Rusza Baja Poland – ósma tegoroczna runda Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych.

Baja Poland w Szczecinie

FIM

Impreza z bazą w Szczecinie po raz pierwszy w swojej sześcioletniej historii będzie również eliminacją Pucharu Świata FIM w Rajdach Baja, w którym rywalizują kierowcy motocykli i quadów.

Światowa czołówka

Wśród zawodników nie brakuje nazwisk ze światowej czołówki. Swój start w Polsce zapowiada lider klasyfikacji Pucharu Świata FIA, Rosjanin Władimir Wasiliew. Do czołowych lokat aspirują także Mirosław Zapletal z Czech czy Berhard Ten Brinke z Holandii oraz duża grupa kierowców polskich z Krzysztofem Hołowczycem, Martinem Kaczmarskim, Adamem Małyszem i Markiem Dąbrowskim. Sensacyjnie zapowiada się debiut na czterech kołach Tadeusza „Taddy’ego” Błażusiaka – gwiazdy światowego enduro-crossu, pięciokrotnego mistrza świata Super Enduro.

W rywalizacji motocyklistów zobaczymy powracającego po kontuzji, jakiej doznał w kwietniu, Kubę Przygońskiego, który obok Alessandro Rusou z Włoch, Adriena Mare z Monako oraz Alexa Zanotti z San Marino należy do grona głównych pretendentów do zwycięstwa w motocyklowym Pucharze FIM w Rajdach Baja. Wśród quadów do miejsc na podium pretendują Alexandre Giroud z Francji oraz Polacy Kamil Wiśniewski i Zbigniew Zych.

ORLEN Team

Cały samochodowy ORLEN Team pojedzie Toyotami Hilux. Skład zespołu uzupełnią młode talenty z Akademii ORLEN Team.

Będzie gorąco!

 

Źródło:Bajapoland.eu

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ