Partner serwisu
28 sierpnia 2014

Studenci PK w FMC Technologies

Kategoria: Innowacje i nauka

FMC Technologies, światowy lider w dostawie rozwiązań technologicznych dla sektora energetycznego rozpoczął współpracę z Politechniką Krakowską, której wynikiem są m.in. zaplanowane na wrzesień specjalistyczne praktyki studenckie w Polsce i Norwegii.

Studenci PK w FMC Technologies

Sześciu studentów Politechniki Krakowskiej przez dwa tygodnie będzie miało okazję zapoznać się z zakresem działalności projektowej i strukturą organizacyjną departamentów FMC Technologies, z narzędziami stosowanymi w codziennych pracach projektowych, z technologią i organizacją produkcji, z podstawowymi czynnościami serwisowymi i związaną z tym pracą inżynieryjną oraz dokumentacją techniczną.

Wydobycie ropy i gazu
W ramach projektu studenci spędzą również tydzień w norweskich oddziałach FMC Technologies, gdzie będą mieli okazję zobaczyć rzeczywiste produkty używane podczas podmorskiego wydobycia ropy i gazu.

Systemy podmorskiego wydobycia
Aktualnie ponad setka zatrudnionych w Krakowie pracowników FMC Technologies zapewnia wsparcie techniczne w pracach konstruktorskich i usługowych związanych z najbardziej nowoczesną i innowacyjną częścią działalności firmy: systemami podmorskiego wydobycia ropy i gazu.

Inwestycja w uzdolnionych
Firma chętnie inwestuje w zdolnych absolwentów kończących Politechnikę Krakowską, zapewniając intensywne szkolenia i przygotowanie do samodzielnej pracy poprzez współpracę z ekspertami z całego świata.


Praktyki w FMC Technologies zorganizowano dla studentów Wydziału Mechanicznego PK kierunku mechanika i budowa maszyn - kierunek zamawiany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

 

Źródło: PK

fot.: lupkipolskie.pl

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ