Partner serwisu
06 marca 2024

Ministerstwo Przemysłu rozpoczęło swoją działalność w Katowicach

Kategoria: Aktualności

- Funkcjonowanie Ministerstwa Przemysłu tu na Śląsku jest docenieniem tego regionu, który przez dziesięciolecia miał wpływ na rozwój Polski a teraz stoją przed nim nowe zadania w trakcie transformacji naszej gospodarki – powiedział minister aktywów państwowych Borys Budka, podczas uroczystości inauguracji działalności ministerstwa przemysłu w Katowicach.

Ministerstwo Przemysłu rozpoczęło swoją działalność w Katowicach

Uroczysta inauguracja działalności Ministerstwa Przemysłu z siedzibą w Katowicach miała miejsce w historycznym gmachu przy ul. Powstańców 30 z udziałem szefowej resortu Marzeny Czarneckiej oraz ministra aktywów państwowych Borysa Budki i ministra finansów Andrzeja Domańskiego.

- Wyzwania które stoją przed Polską w nadchodzących latach, to m. in. szeroko rozumiana transformacja energetyki i całego przemysłu w tym również obronności. To będzie się działo tu na Śląsku, bo tu jest serce naszej gospodarki – uzasadniał minister Borys Budka.

To nowe i jedyne Ministerstwo w rządzie Donalda Tuska, które będzie funkcjonowało poza Warszawą. Wydzielone zostało z resortu aktywów państwowych. Część budżetowa 48 - Gospodarka złożami kopalin znalazła się w  jego kompetencjach. Jak deklaruje minister przemysłu Marzena Czarnecka powstały resort będzie zajmował się nie tylko górnictwem i hutnictwem, ale również atomem, ropą naftową i gazem.

- Transformacja energetyczna w Polsce przebiegnie od węgla do atomu, dlatego lokalizacja Ministerstwa Przemysłu na Śląsku jest najlepsza - argumentowała szefowa resortu Marzena Czarnecka.

źródło: MAP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ