Partner serwisu
27 października 2016

Police: Katastrofa nie dzieje się jednego dnia…

Kategoria: XV Konferencja Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych

Ponad 220 osób bierze udział w trwającej XV Konferencji Naukowo-Technicznej Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych, która 27-28 października odbywa się w Policach. - Katastrofa nie dzieje się przypadkowo, jednego dnia; to szereg zdarzeń. W większości przypadków okazuje się, że czynnik ludzki jest tym, który za to odpowiada  - mówił na oficjalnym otwarciu Adam Grzeszczuk, prezes firmy BMP, wydawcy magazynów branżowych „Chemia Przemysłowa” i „Energetyka Cieplna i Zawodowa”, a także portali kierunekCHEMIA.pl i kierunekENERGETYKA.pl.

- Jest nas z roku na rok coraz więcej. Trzy lata temu spotykaliśmy się w Tarnowie, w 2014 w Puławach, w zeszłym roku w Kędzierzynie-Koźlu, a dziś przyszedł czas na Police – kontynuował prezes firmy BMP, organizatora konferencji. - To właśnie w Policach udało się już określić, ile substancji niebezpiecznych musi wydostać się do atmosfery, by mówić o poważnej awarii – dodał.

- Organizatorom udało się zgromadzić tu znamienite grono bardzo ważnych osób – pochwalił dr Wojciech Wardacki, prezes Zakładów Azotowych Zakłady Chemiczne „Police”, które są tegorocznym Gospodarzem Honorowym konferencji. - Bezpieczeństwo jest tym, co najważniejsze, nie ważne o jakiej dziedzinie życia mówimy – mówił.

Przed nami 5 sesji tematycznych, 1 debata, uroczysty wieczór, wycieczka statkiem, spotkanie z przedstawicielkami Reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet…

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ