Partner serwisu
24 sierpnia 2017

Tarnów: 5,5 tys. m kw. pod innowacje

Kategoria: Z życia branży

Wczoraj wmurowaniem kamienia węgielnego w Tarnowie rozpoczęła się oficjalnie budowa nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Azoty S.A. Inwestycja za 88 mln złotych podniesienie poziom konkurencyjności produktów spółki.

Tarnów: 5,5 tys. m kw. pod innowacje

Biorący udział w uroczystości premier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin zwrócił uwagę, że inwestycja jest szansą dla Małopolski i całego kraju. – Branża chemiczna w Polsce ma duży potencjał rozwojowy i zaangażowanie w rozwój tego typu obiektów świadczy o innowacyjności firmy i regionu; jest to również szansa dla rozwoju polskiej nauki i zacieśnienia więzi pomiędzy przemysłem, nauką i szkolnictwem wyższym. Dzięki tej inicjatywie Tarnów ma szanse stać się jednym z najważniejszych centrów badawczo-rozwojowych w Europie – powiedział.

W Centrum realizowane mają być prace badawcze z zakresu zaawansowanych materiałów, nowoczesnych produktów nawozowych, nowych technologii a także wyrobów proekologicznych.- Grupa Azoty chce być nie tylko beneficjentem krajowych inicjatyw rozwojowo-edukacyjnych, ale także ich aktywnym uczestnikiem, a wręcz liderem. Zgodnie zz założeniami, jakie zawarliśmy
w zaktualizowanej Strategii Rozwoju, wydatki w obszarach badań, rozwoju i innowacyjności (B+R+I) do 2020 r. osiągną 1% naszych przychodów – mówił dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

5,5 tys. m2 pod innowacje

Projekt Centrum Badawczowo-Rozwojowego zakłada budowę nowego dwukondygnacyjnego budynku, w którym zlokalizowane będą laboratoria oraz pomieszczenia biurowe, o powierzchni 5,5 m2. Główny budynek będzie połączony z halą półtechnik, co umożliwi nie tylko prowadzenie badań ale i produkcję.

W nowym Centrum zatrudnienie znaleźć ma dwadzieścia osób, w tym pięć z tytułem doktora. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca przyszłego roku.

źródło: Grupa Azoty
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ