Partner serwisu
11 kwietnia 2017

PKN ORLEN wspiera karting

Kategoria: Chemia

PKN ORLEN został strategicznym sponsorem dwóch największych serii rozgrywek kartingowych w Polsce - Rotax Max Challenge i Rok Cup. W ramach nawiązanej współpracy, karting zyskuje nieocenione wsparcie merytoryczne Koncernu od lat zaangażowanego w rozwój rodzimego motosportu.

PKN ORLEN wspiera karting

To milowy krok w rozwoju polskiego kartingu i doskonała okazja na promocję tej widowiskowej dyscypliny w Polsce. Swoim zaangażowaniem PKN ORLEN chce realnie wpłynąć na podniesienie poziomu sportowego rozgrywek i stworzenie profesjonalnych struktur szkolenia  utalentowanych zawodników.


– Obecność PKN ORLEN w obu seriach kartingowych to element długofalowej strategii sponsoringowej ukierunkowanej na rozwój polskiego motosportu. Dotychczasowe sukcesy zawodników na arenie międzynarodowej utwierdziły nas w przekonaniu, że inwestycja w „wyścigowe przedszkole” to realne wsparcie młodych i utalentowanych kierowców, którzy na kolejnych szczeblach swojej kariery sięgają po największe sukcesy – powiedział Rafał Pasieka, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN ORLEN.


Umowy pomiędzy PKN ORLEN, a największymi promotorami serii kartingowych w Polsce zostały zawarta na rok i obejmują wszystkie wyścigi serii Rotax Max Challenge i Rok Cup. Dodatkowo najlepsi kartingowcy w kraju obu serii zostaną objęci autorskim programem rozwoju merytorycznego PKN ORLEN. W ramach funkcjonującej w nowej odsłonie   Akademii ORLEN Team, zawodnicy uzyskają dostęp do specjalistycznych szkoleń, wezmą udział w profesjonalnych testach i obozach przygotowawczych prowadzonych przez czołowych polskich trenerów i instruktorów.
 
W sezonie 2017 rozegranych zostanie 13 weekendów wyścigowych.

 

Źródło i fot.: informacja prasowa

ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ