Partner serwisu
23 listopada 2015

XIV edycja Studiów Podyplomowych „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” zakończona

Kategoria: Z życia branży

Studia Podyplomowe ukończyło 36 pracowników przemysłu chemicznego i strażaków.

XIV edycja Studiów Podyplomowych „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” zakończona

19. 11.2015 r. odbyła się uroczystość zamknięcia XIV edycji  Studiów Podyplomowych „Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych” prowadzonych przez Katedrę Inżynierii Bezpieczeństwa Pracy Politechniki Łódzkiej, którą ukończyło 36 pracowników przemysłu chemicznego i strażaków.

– W tym roku studia ukończyło 36 pracowników przemysłu chemicznego i strażaków z 18 firm i instytucji, jest to osiągnięcie, które stawia nasze studia podyplomowe w czołówce Politechniki Łódzkiej – mówił prof. Adam S. Markowski. – Z prawdziwą przyjemnością obserwuje postęp jakościowy w pracy straży pożarnej w zakresie przeciwdziałania poważnym awariom w przemyśle – dodał prof. Markowski.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Artur Kopeć, członek zarządu Grupy Azoty S.A. i Wiesław Lach, Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Koordynacji Produkcji i Bezpieczeństwa Grupy Azoty S.A.; Tomasz Branicki, Dyrektor ds. Techniki Grupy LOTOS S.A., Mariusz Konieczny, zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi oraz inni dyrektorzy i kierownicy odpowiadający za bezpieczeństwo w polskich zakładach chemicznych. 

Wyróżnienia i nagrody
Najlepsze prace końcowe zostały nagrodzone specjalnymi nagrodami Komendanta Głównego PSP, Prezesa Grupy Azoty, Dziekana Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz Prezesa firmy BMP, wydawcy m.in. magazynu Chemia Przemysłowa i organizatora konferencji Bezpieczeństwo Instalacji Przemysłowych.

Będzie kolejna edycja
Jak zapowiedział prof. Adam Markowski w przyszłym roku będzie kolejna XV edycja Studiów z udziałem ponownie 36 studentów. – W ten sposób Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej, w ciągu 15 edycji, wykształci łącznie 440 osób z 98 różnych zakładów chemicznych i administracji państwowej – głównie strażaków – w zakresie nowoczesnych metod zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem – podsumował prof. Adam Markowski.

 

fot.:BMP, PŁ

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ