Partner serwisu
12 maja 2015

Wiesław Lach: Modele różnią się filozofią podejścia do UR

Kategoria: VIII Konferencja Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym

- Trudno wskazać idealny model zarządzania utrzymaniem ruchu. Czasami stosowane są rozwiązania hybrydowe, które trudno porównać z innym - mówi Wiesław Lach, dyrektor w Grupie Azoty S.A.

Wiesław Lach: Modele różnią się filozofią podejścia do UR

Wiesław lach, Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Koordynacji Produkcji i Bezpieczeństwa Grupy Azoty S.A, będzie uczestnikiem debaty, podczas konferencji Remonty i Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Chemicznym, która odbędzie się 1-3 czerwca w Krakowie.

Jaki jest idealny model zarządzania utrzymaniem ruchu?

Trudno wskazać idealny model zarządzania utrzymaniem ruchu. Czasami stosowane są rozwiązania hybrydowe, które trudno porównać z innymi. Generalnie- różnią się przede wszystkim zakresem outsourcingu, a co z tego wynika poziomem podziału kompetencji i zadań między firmą zlecającą i realizującą zlecenie outsourcingu. Idealny albo może optymalny model to taki zbiór rozwiązań i celów, który ułatwiając osiągnięcie celu głównego jakim jest np. maksymalna dostępność przy maksymalnym możliwym poziomie bezpieczeństwa załogi i bezpieczeństwa procesowego. Cele można definiować też inaczej np. osiągnięcie założonej redukcji kosztów w zadanym okresie czasu etc.

Modele różnią się także filozofią podejścia do UR (reakcyjna, prewencyjna, predykcyjna). Pożądany model to takie rozwiązanie, które obejmuje cały cykl życia obiektu, instalacji, linii produkcyjnej biorące pod uwagę dostępne narzędzia informatyczne, w celu ułatwienia obsługi i dające możliwość ciągłej kontroli kosztów.

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ